Geri Bildirimler

(Atöyle/Saha Grubu Personel eğitimleri sonrasında değerlendirme anketlerine yazılanlar)
 • Ben 35 yaşındayım. Özürlü bir oğlum var. Borcum çok. Ben birkaç defa işi bırakma, intihar etme gibi saçmalıklarda bulundum. Ama Cemal hocam, sizi dinledikten sonra, inanıyorum ki bazı şeyleri düzelteceğim. Aileme, işime sahip çıkmam gerektiğini anladım. Sağ olun. Sizinle tekrar bire-bir buluşup konuşmak isterim.

 • Ulu önder Mustafa K.Atatürk’ü bu kadar içten ve bu kadar güzel anlattığınız için çok teşekkür ederim. Ben o fotoğrafların ne anlama geldiğini öğrendim. Bir çivinin ne kadar etkili ve inancın ne kadar büyük olduğunu öğrendim. Kendime özgüvenim yoktu benim. Sizin sayenizde bunu öğrendim. İlk derse başlarken ve bitirirken kullandığınız fotoğraflar hocam beni çok etkiledi. Hocam bu kadar tatlı, bu kadar güzel anlatan bir hocayla tanıştığıma o kadar mutluyum ki. İnşallah her ay böyle konuları anlatmalısınız. Keşke kurumumuzda çalışsaydınız.

 • Bugün benim için bir başlangıç olacak. Beyaz bir sayfa açacağım. Hayata pozitif yönden, sabırlı ve güvenli bakacağım. Eşimi, çocuklarımı ve hayatıma daha fazla önem vereceğim. Sizi gerçekten canı gönülden sevdim. Samimi olarak sizin gibisine hiç rastlamadım. Size başarılar, mutluluklar diliyorum. Çok sağ olun. Benim silkelenmeme neden oldunuz.

 • Çok şey bildiğimi sanıyordum. Bu kursta, daha önce hiçbir şey bilmediğimin farkına vardım. Çok faydalı oldu. Yaşantımıza yenilik getirdiğiniz için sonsuz teşekkürler, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

 • Hayatımın akışı değişecek. Eksik olan bilgilerimi tamamladım. Bana can suyu oldu. Çok sağ olun böyle bir seminer yaptığınız için. Saygılarımla arz ederim.

 • Hocam önce bizimle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Hocam buraya gelmeden önce tedirgindim. Ama buraya gelirken beni getiren abi bu bilgilerin işe yarayacağını söyledi ama ben inanmamıştım. Şimdi dersten sonra o abiye hak verdim. Gerçekten işe yarayacağından eminim. İş yerimizi de kendi malımız gibi koruyacağıma emin olun. Çünkü oradan ekmek yiyoruz. İlginizden dolayı teşekkür ederim.

 • Değerli hocamızın verdiği bilgiler gerçekten çok önemli. Beni ve mesai arkadaşlarımı fazlasıyla bilgilendirmiştir. Teşekkür ediyorum. Birçok konuda aydınlatıldım. Tam bir iletişim uzmanı diyorum. Seminerin her konusundan ve bilgisinden çok zevk alarak dinledim. Bu tür seminerlerin devamını diliyor ve hocamıza teşekkür ediyorum.

 • Özgüven, inanç ve samimiyetin önemini gördüm. Öğrendiklerim; ailem, iş hayatım ve çevrem ile ilişkilerimde çok yararlı olacaktır. Bunları uygulamak için kesinlikle bir engel görmüyorum. Bu seminerdeki bütün konular hakkında daha fazla bilgilenmek isterim. Daha sık tekrarlanmasını ve özellikle çocuklarımızın da dinleyebilmesini çok isterim.

 • Sabırlı, özgüvenli olmayı ve yere sağlam basmayı, çok duyarlı olmayı öğrendim. Hem kendi açımdan hem de kurum açısından verimli olacaktır. Çalışma arkadaşlarımla uyumlu çalışarak, kuruma yakışır işler yapacağım. İş ortamının daha düzenli olması gerektiğini düşünüyorum.İşi bilen yöneticiler ile ve işi bilen arkadaşlar ile çalışmak isterim.

 • Karşımdaki kişilere davranışlarımı değiştireceğim. Kendimi kontrol edeceğim. Evde, özellikle çocuklarıma karşı daha duyarlı olacağım. İnsanları dinleyeceğim. Üstlerimin davranışları ve düşünceleri bu öğrendiklerimi işyerinde uygulamama engel olacaktır.

 • İnsanlara daha iyi davranacağım. Sevgi ile yaklaşacağım. Değerler ve insanlara nasıl davranmam gerektiği hakkında daha fazla bilgilenmek isterim. Bu seminerlerin sürekli olmasını isterim.

 • Ben kendime inanmalıyım, kendime güvenmeliyim. Özgüven, özdeğer, umut ve cesaretin önemini hatırlayıp gerek iş gerekse aile yaşantımda öğrendiklerimi uygulayacağım. Bu seminer yeterince faydalı olmuştur. Bundan sonrası kişiye bağlıdır. Saygılarımla.

 • Anlayışlı, hoşgörülü ve önyargısız olmanın önemini öğrendim. Daha özverili ve dikkatli davranacağım. Bunları uygulamama hiçbir engel yoktur. Bütün konular ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak isterim. Bu seminerlerin Cemal Bozkurt ile devamını beklerim.

 • Dinleme, kendini ifade etme ve pozitif düşünme hakkında çok şey öğrendim. Bundan sonra önyargısız davranacağım. Duygusal zeka hakkında daha fazla bilgilenmek isterim. Bu eğitimin daha fazla ve uzun süreli olmasını isterim.

 • Bundan böyle; hayata daha sıkı bağlanacağım ve daha cesur adımlar atacağım. Koşullar her ne yönde gelişirse gelişsin, benimseyip, uyum sağlayacağım. Duruma göre şartları kabulleneceğim. İnsanlar ile iletişimimin bundan sonra çok daha farklı olacağına inanıyorum. İletişim ve davranış konuları hakkında daha uzun süreli seminerlere katılmak isterim. Kurumuma bu semineri düzenlediği için teşekkür ederim.

 • Özgüven, umut ve beden dili hakkındaki konulardan en çok etkilendim. Bundan sonra yaptığım işten emin olacağım. Kendimi anlatırken duruşum değişecek. Daha düzenli bir iş ortamı bekliyorum. Özgüven kazanma ve empati kurabilme konularında daha fazla bilgilenmek isterim.

 • İnsanın kendine güvenmesi ve kendi sağlığının değerini bilmesi gerektiğini öğrendim. İşimi daha özgüvenle yapmaya çalışacağım. Yöneticilerin de işçilerin sorunlarını daha fazla dikkate almalarını, işçiye önem vermelerini diliyorum. Ben daha iyi bilirim diyerek bizi dinlemiyorlar, çalışma şevkimiz kırılıyor. İnsanlar zaten hayat zorluklarıyla karşı karşıyalar. Seminerler bizi bir nebze rahatlatıyor.

 • Davranışlarım değişecek. İş arkadaşlarımla daha iyi çalışacağım. Aile ortamında düzelme olacak. Çalışma ortamımızın daha iyi olmasını dilerim. Bu seminerin eşler ve çocuklarımızla yapılmasını çok isterim.

 • İşyerinde çalışmam ve davranışlarım değişecek. Özgüvenle çalışacağım, işyerimi kendi işyerim gibi göreceğim. Zihinsel olarak dinamik ve sağlıklı olacağım. Daha sevecen, karşı tarafa daha saygılı davranacağım. Bu öğrendiklerimi uygulamam için hiçbir engel yoktur. Bu kursların devam etmesini dilerim.

 • İnsanın kendi özgüvenini kazanmasının önemini anladım. İşyerimin değerinin farkına vardım. Kurumumu “aldığım nefes gibi hissederek” sahipleneceğim, elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışacağım. Aile bireylerime, özellikle çocuklarıma ve çevreme daha farklı yaklaşacağım. Tahriklere kapılmadan, aldığım eğitimi hatırlayarak davranışlarımı kontrol etmeye çalışacağım. Eğitim veren hocamıza ve kurumuma teşekkür ederim.

 • Disiplin, özveri, iş ahlakı, sevgi ve saygının önemini gördüm. Ailemde ve çocuklarımda uygulayacağım. İşyerimde; ast ve üstler arasında saygı ve sevgi çerçevesinde diyalog kurulmalıdır. İnsanlar birbirini anlamalıdır. Amirler astlarına saygı çerçevesinde hitap etmeli, eşit iş ve eşit paylaşımla birbirlerine kenetlenmelidir. Her şey kitaplarda yazdığı gibi olmuyor. Herkes polyannacılık oynayamıyor. Relax bir hayat için önce maddi sorunların çözümü gerekiyor. Sorunlar ne kadar az olursa kafa da o kadar rahat oluyor. Herkese bol mutluluk, saygılar.

 • İşyerimize kendi işimiz gibi sahip çıkmak gerektiğini, yaptığımız bir hareketi önce düşünüp sonra yapmak gerektiğini, özgüven sahibi olmanın çok önemli olduğunu öğrendik. İşimde arkadaşlarıma karşı daha anlayışlı, sıcak ve hoşgörülü yaklaşmam gerektiğini anladım. Sosyal hayatta tutum ve davranışlarımın daha iyi olması için değişeceğim. Hoşgörülü olmak için elimden geleni yapacağım. Seminerin çok başarılı ve faydalı olduğunu düşünüyorum. Bunu bize sağlayan büyüklerimize teşekkür ederim.

 • Hatalarımı gördüm. Dinleme ve algılamanın önemini, yapılması gerekenleri öğrendim. Hatalarımı düzelteceğim. Özgüven, özdeğer, cesaret ve umut hakkında daha fazla bilgilenmek isterim. Bu faydalı seminerin sadece bugünle sınırlı kalmamasını, bundan sonraki zamanlarda da yapılmasını istiyorum.

 • Özgüven, özdeğer, saygı ve sevgiyi öğrendim. Kendime olan güvenimi işime yansıtacağım. Kurumumdaki araç ve gereçleri kendimin gibi kullanacağım. İş arkadaşlarımla ve amirlerimle saygı ve sevgi çerçevesinde çalışacağım. Bunları uygulamam için hiçbir engel yoktur. Bu seminerin daha sık olmasını beklerim.

 • Çevremizdeki insanlarla daha samimi ve içtenlikle diyalog kurmayı öğrendim. Aile içi ve işle ilgili düşüncelerimizi değiştirdi. İş ve işyerime daha duyarlı olacağım, aileme daha fazla zaman ayıracağım. Arkadaşlarımla daha iyi ilişkiler kuracağım.

 • İş ortamında güler yüzlü ve özverili olmalıyız. Başarısızlığı görünce pes etmemeli, iş arkadaşlarına yardımcı olmalı, hep beraber daha iyi olmak için işimize sahip çıkmalıyız. Üst yönetim ve alt çalışanların birlik ve beraberlik içerisinde olmasını diliyorum. Bu seminerin en az yılda bir defa tekrarlanmasını ve mevki ve makama bakılmaksızın herkese verilmesini istiyorum. Saygılarımla.

 • İnsanlarla ve çalışma arkadaşlarımızla dayanışma içerisinde olmamızın önemini ve daima pozitif düşünmeyi, bu pozitif düşünceyi hayatımda, işimde nasıl kullanacağımı öğrendim. Bundan sonra daha güler yüzlü olacağım. Dinleyeceğim, algılayacağım ve güzel bir şekilde bunu karşı tarafa ileteceğim. En kötü olaylarda bile sabırlı olup kendimi iyiliğe çıkaracağım.

 • Anlama, anlatma ve beden dilinin önemini gördüm. Davranışlarımda başkalarına daha fazla önem vereceğim. Saygı ve sevgiyi unutmayarak bundan sonra çevreme saygılı ve güler yüzlü olacağım. Kurumumda sorumluluğumun bilincinde, işimde daha başarılı olacağım.

 • Güler yüzlü olacağım, çocuklarımı biraz daha fazla dinleyeceğim. İnsanları daha içten dinleyeceğim. Bu semineri herkese tavsiye ederim. Kendimde çok şeyin değiştiğini şimdiden fark ettim.

 • İnsanlarla pek empati kurmazdım. Fakat empatinin ne kadar önemli olduğunu daha iyi öğrendim. Vücut dilinin önemli olduğunu kavradım. İnsanlara karşı tepkilerimi bir kez daha gözden geçirme kararı aldım. Öğrendiklerimi uygulamaya ilk olarak ailemden başlayacağım. Çalışma arkadaşlarım ve kurumumda uygulayacağım. İşte daha verimli olmam için gereken teknik desteğim ne yazık ki yok. Empati konusunda daha fazla bilgilenmek isterim. Bu seminerin daha sık yapılmasını; önce şahsım, sonra arkadaşlarım ve kurumum açısından çok yararlı buluyorum.

 • Seminer bana “paylaşmayı – dayanışmayı ve kendine güveni” öğretti. İşyerinde ve aile hayatımda daha pozitif düşünerek davranışlarımı değiştireceğim. Daha güzel bakmayı öğrendim, bana fazla katkı sağladı. Devamını istiyoruz. Teşekkür ederiz.

 • İşyerimde huzur ve mutluluk için yönetim ile çalışanlar arasında olması gereken diyalogu gördüm. Atamın dinlemesi gibi amirlerimizin de bize değer vermesini istiyorum. Aşağılayıcı davranışların olmamasını istiyorum. İşyerimi evim gibi göreceğim. Öğrendiklerimi ailemde uygulayacağım. Bu seminerin devamlı olması güzel olur. Söyleyecek çok şey var ama buraya sığmaz…

 • Özgüvenim geldi. Kaybettiğim değerleri kazanacağım. Hatalarımı anladım. Bundan böyle hatalarını gören, affetmeyi bilen, yaşamayı ve sevmeyi bilen bir insan olacağım. Maddi olanaksızlık, çalışma ortamının düzenli olmaması ve bize değer verilmemesi en büyük engeldir. Genel müdürümün atölye içindeki haksızlıkları takip etmesini, soruna çözüm bulmasını ve her kişiyi tek tek dinlemesini istiyorum.

 • Kendimize güvenmemizi, karşımızdakini dinlemeyi, çalıştığımız kurumu benimsemeyi öğrendik. insanlara karşı davranışlarım değişecek. Özgüvenim arttı. Farkındalığım gelişti. Sosyal hayatta kendimi ifade edebileceğim. Çalışma ortamında moral bozukluğu, gürültünün çokluğu ve işteki stres bizi engellemektedir.

 • İşimizi yaparken takip ve dikkatin, bilgi ve tecrübenin önemini, öğretilenleri algılama ve aktarmanın gerekliliğini gördüm. Keşke bunları daha önce öğrenseydim. Bundan sonra çalışma hayatımda, görev yaparken farklı olacağım. Amirlerime ve arkadaşlarıma karşı davranışlarım değişecek, evimde ve arkadaşlarımla ilişkilerimde çok işime yarayacak. Bu fırsatı bize sunan değerli işverenimize ve size çok teşekkür ederim.

 • Dinleme, konuşma ve algılama konuları çok dikkatimi çekti. İş ortamındaki arkadaşları şu ana kadar fark ettiğimin dışında fark edeceğim. Sosyal hayatımı yeniden gözden geçireceğim. Bu tür eğitici konuların daha sık işlenmesini ve çalışanlara sosyal etkinliklere katılma şansının sağlanmasını diliyorum.

 • Bir şey yaparken, öncesinde o işin önemini ve sonuçlarını düşüneceğim. Hayatımın her bölümünde özgüvenimi geliştireceğim. Arkadaşlarımı daha iyi dinleyeceğim, hemen karar vermeyeceğim, hemen ortama uyum sağlayacağım. Çok çok teşekkürler hocam. Anlattıklarınız ile bu andan sonra hayatımın daha farklı olacağına inanıyorum. İleride çocuğum olursa onu gerçekten iyi dinleyip, iyi bir yere gelmesini sağlayacağım. Teşekkürler.

 • Çalışma arkadaşlarımla daha çok kenetleneceğim. Saygı gösterip, dinleyip, kendi düşüncelerimi anlatacağım, ortak bir noktada buluşacağım. Olayları karşı tarafın açısından da anlamaya çalışacağım. Keşke memur olan amirlerimiz bizi 2.sınıf insan olarak görmeseler…

 • Karşımızdaki kişiyi can kulağıyla dinlemeyi, düşünmeden hareket etmemeyi, sabırlı, disiplinli, özverili olmayı öğrendim. İşyerinde amirlerimi ve arkadaşlarımı kırmadan sabırla dinleyeceğim. Ailemi ve çocuklarımı daha fazla dinleyeceğim, zaman ayıracağım. Bu öğrendiklerimi hiçbir ortamda uygulamama engel yoktur. Her şey insanın kendi elindedir.

 • Davranışlarımı gözden geçirerek eksiklerimi tamamlayacağım. İş, ev ve sosyal yaşamda insanlarla daha iyi diyalog kuracağım. Kurumdaki düşünce farklılıkları, ast-üst ilişkileri engeldir. Her şeyden önce herkesin insan olduğunun unutulmamasını diliyorum. Teknik anlamda yaptığımız işin eğitimini almak isterim. Bu eğitimlerin devamını diliyorum.

 • Dinleyerek, empati kurarak ve önyargılardan uzak kalarak bundan böyle yaşayacağım. Eğitimde; bakış açıları ve yaşam sorumlulukları ve bunların hayat adına önemi çok güzel vurgulandı. Teşekkürlerimle.

 • Bu eğitim sayesinde günlük çalışma ve sosyal hayatımda çok önemli getiriler olacağı kanısındayım. Sabırlı olacağım, dinleyeceğim. Özgüven ve kendini anlatabilme becerisi kazanmak için eğitim almak isterim.

 • Özgüven, cesaret, umut ve disiplin ile işimde, evde ve çevremde daha pozitif olacağım. Dinleyeceğim. çok eksiklerimiz var. Daha çok seminer ve eğitim ihtiyacımız var. Teşekkürler.

 • Özgüven ve beceri kazanmak, dinlemek gerekiyormuş. Davranışlarımıza, çalışmalarımıza yansıyacaktır. Üst kademedeki daire başkanlarının ve müdürlerin bize önem vermesini, dinlemesini diliyorum. Kurumda çalışmaktan, belediye başkanımızla çalışmaktan çok mutluyum ve her zaman destekçisiyim.

 • Çok çalışacağım, kurumumu ve işimi koruyacağım. Arkadaşlarımla iletişim kuracağım. Ben bu kurumda çalışmaktan, belediye başkanımızla çalışmaktan çok mutluyum.

 • Kendime güveni, kuruma daha faydalı olmanın yolunu, insan ilişkilerini ve aile ilişkilerini öğrendim. Kurumda çalışanları daha fazla önemseyeceğim, aile ve çocuklarımı dinleyeceğim. İnsan ilişkilerini daha da geliştirmek için bu eğitimlerin devamını diliyorum.

 • İyi bir eğitimciyle tanışmış oldum. Kendime daha iyi bir güvence geldi. Öz güvenim tazelendi.
 • Özgüven, başarı, anlayışlı olma, algılama, dayanışma konularını öğrendim. Kurumumuzda dayanışma eksikliği var. Amirimiz kişinin görüşüne saygı duymamaktadır. Bu tür seminerlerin devam etmesini dilerim.

 • Özgüven, öz değer, cesaret ve umudun hayatımızdaki önemini, ön yargı ile hareket etmenin zararlarını, motivasyon ve adaptasyon ile dinlemenin önemini öğrendim. Bundan sonra, insanlara önyargısız yaklaşarak daha sonra değerlendireceğim. İş hayatında, yaptığım işin arkasında durarak, olduğum gibi görünerek, tasarruflu, cömert, zeki ve düzenli çalışacağım. Bu eğitimin diğer personele etkili ve faydalı olabilmesi için, önce maddi ve manevi sorunların karşılanması, kişilerin kafalarının boşaltılması gerekir. Bunun için de sendikal haklarla düzenlemeler, çalışan ve işverenin çeşitli kültürel etkinlikler ile ayrım yapılmadan bir araya gelmesi gerekir. Böyle bir seminer için teşekkür ederim. Keşke devamı gelse.

 • Dinlemeyi öğrendim. Kendimi ifade edebilmenin önemini ve işyerinde uygun, güvenilir kişilerle çalışabilmenin gerektiğini gördüm. Çok geç kalmış bir seminerdi. İşe ilk girdiğimiz yılda bu eğitim verilmeliydi. Böyle seminerler bir daha verilmeyecekse, bari bir film gibi cd olarak verilsin.

 • Paylaşım, sevgi ve saygı ile birlikteliğin önemini öğrendim. Ailemi ve işimi seveceğim. Yönetim ve çalışanların ilişkileri değişmelidir. Yukarıdan bakan değil, saygı ve sevgiyle bilgiyi paylaşan yöneticiler diliyorum.

 • Ekip çalışmasının önemini, önyargılı olmadan iletişimin önemini gördüm. Önce dinlemeyi, sonra cevap vermeyi öğrendim. Çocuklarıma karşı daha farklı olacağım. Özgüvenli ve sağlıklı bir ebeveyn olarak davranacağım.

 • Kurum içinde özverili çalışmanın önemini, kişiler arasında diyalog ile hem aile içerisinde ve hem de işyerinde huzurun sağlanabileceğini düşündüm. Böyle olursa da başarının kendiliğinden geleceğini öğrendim. İşime dört elle sarılacağım. Gerek aile içerisinde ve gerekse arkadaşlarımla fikir alışverişi yapacağım, sevgi ile dinleyeceğim. Bu seminerin bir günle sınırlı kalmamasını, devam etmesini dilerim.

 • Beni dinlemeden hakkımda karar verenler var. İyi işler yapacağımı bilip de inanmayan ve hevesimi kıranlar var. Mücadele etmemize müsaade etmeyenler var. Bu seminerde, konu ne olursa olsun mutlaka dinlemek gerektiğini öğrendim. Nerede bizi dinleyecek yöneticiler.

 • Özgüven, beden dili ve iletişim konusunda dinlemesini bilmenin önemini öğrendim. Çalıştığım kurumda ustalarım, şeflerim ve amirlerim burada öğrendiklerimi uygulamama engeldir. Bu tür seminerlerin daha sık yapılmasını istiyorum.

 • Ailemin benim için bambaşka bir yeri olduğunu anladım. Çalışma yaşantımın farkına vardım. Bu seminer bana az geldi.

 • Dinleme ve davranış konularında eksiklerimi öğrendim. Kurumumuzda çalışan personelin (isteyenlerin) eş ve çocuklarıyla katılabilecekleri şekilde aynı seminerin verilmesini arz ederim.

 • Özgüven ve cesaret ile davranınca başarıyı elde edebileceğimizi öğrendim. Verdiğiniz sarhoş yolcu örneğinde arkadaşımızın başına gelenler çok ürkütücü. Böyle durumlarda sinirlenmemeyi sağlamak için ne yapılmalı? Bu tür eğitimlerin devamını diliyorum. Saygılarımla.

 • Özgüven, motivasyon ve empati konusunda öğrendiklerimle işimde, hayatımda çok şey değişecektir. Eğitim Cemal hoca sayesinde süperdi. Genel müdürümüze duyarlılığından dolayı çok teşekkür ederim. Dahası da birimleri incelemesini isterim. Cemal bey bu eğitimin birkaç kez daha üst yönetime tekrarlanmasını rica ederim.

 • Bu eğitimde liderliğin ne kadar önemli olduğunu, iletişimin püf noktalarını ve özgüven, cesaret ve umut ile nelerin başarılabileceğini öğrendim. Bundan böyle dinleyeceğim, değer vereceğim. Ama amirlerimiz yeterli özeni göstermemektedir.

 • Dağa çıkan dağcının çaktığı sağlam çivinin bizim hayatımızdaki anlamını gördüm. İnanmak ve adaptasyon başka bir anlam kazandı. Ayağım geri gitmeyecek. İşimi severek yapacağım.

 • Kendime güvenle, cesaret ile çok olumlu, temiz, çalışkan ve dürüst olarak çalışacağım. Daha sık eğitim olmasını dilerim.

 • Siyasi bir yerde çalışmak, yargısız infazlar, kurum içerisinde haksızlıklar, çalışan personeli insan yerine koymamak, sahipsizlik gibi bir sürü sorun var. “Boş ver sende” zihniyeti hakim.

 • Doğru dinlemek, zaman ayırmak, denemekten vazgeçmemek ve motivasyonu arttırabilmek için gerekenleri öğrendik. Karşımdakini dinlerken, ona vereceğim cevabı düşünüyormuşum. Bundan sonra daha iyi bir dinleyici olacağım, söylediklerini kaçırmayacağım. Hayat zor ve engellerle dolu, ama artık asla vazgeçmeyeceğim. Unutmamam gerekiyor ki, engelleri aştıkça mutlu olabilirim. Bulunduğum ortamdaki negatifliklerden uzaklaşacağım, pozitifliği yayacağım. Bazen güne kötü başlıyorum. O zaman ben de çekilmez oluyorum. Her şey için çok teşekkürler, umarım başka bir eğitimde yine görüşürüz.

 • Özgüvenin önemini, işimizi ve kendimizi sevmenin gereğini fark ettim. İnanmak ile başarmak arasındaki bağı gördüm. Artık çocuğuma davranışım kesinlikle değişecek. Eşime büyük hata içerisindeymişim. Kendime geldim. Kendimdeki eksikleri görme, fark etme konusunda yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler.

 • Dinleme, pozitif düşünme ve empati konusunda farkında olduğum birçok eksikliğim oldu. Biraz sabırsız biriyim. Ama dinleme şeklimi geliştirip, sabırla dinleyeceğim. daha önce ben hep “kötü düşün iyi olsun” diyenlerdendim. Bu eğitimden sonra çekim yasası gibi, “iyi düşün iyi olsun” diyeceğim. Karşımdakilerin bazı davranışları saçma geliyordu, hemen tepki gösteriyordum. Ama bugün empati kurmanın önemini gördüm, bu yönde de değişeceğim. Ben özel şirketten geldim. Yukarıda yazdığım tüm olumsuz özelliklerimi orada edindim. Özgüvenimi, umudumu ve cesaretimi kaybetmiştim. Ama şu anki iş ortamım çok çok daha iyi. Oradaki sindirme ve insanın kişiliğini yok etme yönündeki davranışlara burada rastlamıyorum. Umarım bu eğitim en tabandan genel müdüre kadar tüm çalışanlara faydalı olur. Amaçlananlar herkes üzerinde başarılı olabilir. Birlik beraberlik içinde herkes işini severek ve birbirine saygılı şekilde çalışır.

 • İşime ve işverenime daha farklı bakacağım. Daha cesaretle yaklaşacağım ve daha fazla sahipleneceğim.

 • Dinleme ve algılamanın ne kadar önemli olduğunu gördüm. İnsanlar ile empati kurabilmenin önemini, olayları ve insanları farklı açılardan değerlendirmenin önemini öğrendim. Bundan sonra farklı olacak.

 • Bu öğrendiklerimden sonra her şeye daha bilgili ve olumlu bakacağım. Ailem ve çocuklarımla paylaşarak, ömür boyu uygulayacağım. Bana çok şey kattı, mutlu etti. Herkes bir gün her şeyin en iyisini anlar ama bunu zamanında yakalamak büyük avantaj.

 • Atatürk’ün resminden çok etkilendim. Onu her zaman gözümde canlandırıp öyle dinlemeye çalışacağım. Çalışırken daha sabırlı ve sakin olacağım. Öfkeme hakim olacağım. Bence bu seminer çok faydalı oldu. Tekrarı olsa yine gelmek isterim. Umarım üst kademedeki yöneticiler Atatürk’ün resminden bir şeyler kapmıştır.

 • Güven, dikkat ve başarı hakkında öğrendiklerimi iyi kullanmaya çalışacağım. Bu eğitimin devamı olursa çok iyi olur, bilgimiz artar. Hoca iyi anlatıyor. Yine gelirse bilgimiz daha artar, düşüncelerimiz daha artar. Genel müdürümüz iyi düşünmüş bu konuyu.

 • Etrafımdaki kişileri önemseme, birlikte hareket edebilme, tahammül gösterme konularında bilgim arttı. Bundan böyle olayları anlamadan değerlendirmede bulunmayacağım. Başımızdaki kişilerin bizleri önemsemesini, bize değer vermesini, birimimize geldiklerinde bir “günaydın, hayırlı işler” demelerini ve bizi dinlemelerini istiyorum.

 • İnsan iletişiminin önemini öğrendim. Bizler birbirimizi anlamıyormuşuz. Daha sağlıklı düşünerek, karşımdakinin insan olduğunu unutmadan, onu önce dinleyeceğim. Agresif olmayacağım. En üst makamdan en alt (memur) kademedeki zatlar işçiyi önemsemiyorlar. Sanki değersiz bir kişiymiş gibi davranıyorlar. Sizin gibi insanı insan gibi görseler, bu gariban işçiler daha da verimli olurlar. Sizinle bağ kurmak istiyorum.

 • Çalışma ortamındaki ilişkilerin önemini, özgüvenimizi korumamız gerektiğini, kurum içi değerlerimize sahip çıkmamız gerektiğini, yaptığımız işe saygı duymamız gerektiğini öğrendik. İşimi ve iş yerimi seviyorum. Çocuklarımı seviyorum. Faydalı olmak istiyorum. Bundan sonra ailemle daha iyi bir iletişim kuracağımı düşünüyorum. Bu seminerin daha sık yapılması iyi olur.

 • Beraber çalıştığım mesai arkadaşlarımı dikkatle dinleyeceğim. Onların da düşüncelerine saygı göstereceğim. Umudumu, cesaretimi, güvenimi ve değerlerimi; karşılaştığım olaylar ne kadar zorlayıcı olursa olsun, kaybetmeyeceğim.

 • Dürüst çalışmaya, mantığımla ve disiplin ile çalışmaya karar verdim. Beni yöneten ustabaşı veya şeflerin kendi içimizden gelmesini istemiyorum. Daha eğitimli ve kültürlü olmaları gerekiyor. Bana veya diğer arkadaşlara sanayi ağzıyla konuşuyorlar.

 • Cesaret, sabır ve yaşamın güzelliğini öğrendim. İşimi daha da severek yapacağım. Çocuklarıma özgüven ve cesareti öğreteceğim. Onlara pozitif kafa yapısını öğreteceğim. Ama çocuklara nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum. Benim 4 çocuğum var. İşyerinde ustabaşlarına çok yetki veriliyor. Şefler de hiç kontrol etmiyorlar. Mesai konusunda eşit davranmıyorlar. Ustabaşlarımıza her 15 günde bir eğitim verilmeli.

 • Özgüven, inanç ve empati konularını öğrendim. Kötü giden olaylarda, olumsuzluklarda hemen karamsar olmayacağım. Tüm insanları iyi dinleyeceğim. inancımı asla kaybetmeyeceğim. Böyle bir seminerde sizin gibi birisi seçildiği için teşekkürler. Allah sizi ve bizi asla utandırmasın. Emeğin sağı-solu olmaz. Amirlerimize iletin. Tekrar teşekkürler.

 • Pozitif düşüncenin insanlara kattığı faydaları, insanların birbirini kırmadan yaşamalarının ne kadar kolay olduğunu ve yaşamımı gözden geçirmem gerektiğini, karşımdaki insanı iyi anlamam gerektiğini, empati kurabilmenin önemini öğrendim. Burada uzun yıllar çalışanlar burayı iş yerleri gibi değil, babalarının çiftliği gibi görüyorlar. Bu insanların daha fazla eğitime ihtiyaçları var. En azından servislere binerken bile itiş-kakış yapmama eğitimi verilmeli. Belediyemizin imkânları doğrultusunda mümkünse bütün İzmirlilerin bu gibi eğitimlere ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

 • Zorluklar karşısında yılmadan mücadele etmenin önemini öğrendim. İnsanlara ve olaylara daha farklı yaklaşacağım. İşimde çalışırken oluşan olumsuzluklar karşısında pozitif davranacağım. Daha önce yapmış olduğum yanlışları tekrarlamayacağım.

 • Empati kurmayı, iyi bir dinleyici olmayı, işyerinde ve hayatta nasıl başarı sağlayacağımın anahtarını öğrendim.

 • Başkasının yerine kendimi koyacağım. Yapmak istediğime önce kendim inanacağım. Hedefime ulaşmak için çalışıp sabredeceğim. İnsanın en büyük engeli kendisidir. Bizler davranışlarımızı düzelttiğimizde daha iyi olacağı kanaatindeyim. Bu semineri ve daha başka seminerleri de almak isterim. Semineri veren hocamıza ve kurumuma bu imkanları tanıdıkları için teşekkür ederim.

 • Çalışırken daha özverili olacağım, işin disiplinini ve düzenini arttıracağım. Hizipleşmeye son vereceğim, sen-ben demeyeceğim. İşyerinde daha fazla disiplin olmasını, insanların özverili çalışmalarını ve insanlarda ayrımcılık yapılmamasını diliyorum. Saygılarımla.

 • Seminerden çok mutlu oldum. İdareden ricam ise, çalışan personelin eşlerine ve mümkün ise çocuklarına aynı seminerin verilmesidir.

 • İnsan yaşamının en ince püf noktalarını öğrendim. Önce kendimde, sonra ailemde ve işyerimde bunları uygulayacağım. Çok teşekkür ediyorum. Birçok şeyleri bildiğimi zannediyordum. Ama çok iyi bir rehber oldunuz. Çok şey öğrendim.

 • Aidiyetin sağlanabilmesi için erdemler konusu işlenmeli. Kurumsal vatandaşlık ilkelerinin öğretilmesi gerektiğine inanıyorum. Bu eğitimin faydalı olduğuna inanıyor, sürekliliğini diliyorum. Değişim bireyden başlamalı, topluma yansımalı. Başta eğitmenimiz Cemal bey’i ve buna vesile olan Sn.Genel Müdürümüzü kutluyor ve alkışlıyorum.

 • İlkin hocamdan aldığımız bilgilere candan şükranlarımı sunarım. Beni çok aydınlattı. Ben de aileme ve çevreme örnek olacağım.

 • Dinleme yeteneğim ne kadar sağırmış. Olaya bakış açımın doğru olup olmadığına bir daha dikkat edeceğim. Kendime özgüvenim ne kadar zayıfmış. Artık taşı atarken bir daha düşüneceğim. Ayrıldığım eşimi önyargısız dinleyeceğim. Kızıma onu sevdiğimi söylemekle yetinmeyip ona hissettireceğim. Hayata daha sıkıca sarılacağım. Bu seminer toplumun çok daha fazla kısmına yansıtılmalı. Saygılar.

 • İyi düşünerek hareket etmeyi, saygı, sevgi, güven verici, sabırlı ve kendini iyi ifade edebilmeyi öğrendim. Aynen anlatıldığı gibi dinlediklerimizi hayata geçirmeye bugünden itibaren başlıyorum. Hiçbir şey beni bu saatten sonra engelleyemez. Her şey için teşekkürler. (bu semineri ailelerimizle birlikte izlemek isterim)
Kurumsal Gelişim Eğitimleri (Mavi Yaka)
- Atölye Çalışanları
error: Content is protected !!