Mavi Yaka Yönetici Eğitimleri Geri Bildirimleri

(İsimsiz Formlar)
 • Kendime eleştirel gözle baktım. Bir şeylerin değişebileceği umudunu zaten taşıyordum. Şimdi daha da arttı bu umudum. İnsan faktörünün önemini biliyordum ama çok daha dikkatli olmam gerektiğini anladım. Kendi eksiklerimi tamamlamak için çalışacağım. Hiçbir şey için geç değildir. Bu her alanda geçerlidir. Alt kademedeki insanlara karşı daha sabırlı ve yapıcı olacağım. Semineri aldığım için çok mutluyum. Cemal beye teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Seminerin daha uzun, özellikle daire başkanları ve üst düzey yöneticiler için ileri seviyede verilmesini istiyorum. Uygulamaları da takip edilmeli. Tekrar teşekkür ediyorum.

 • Bu eğitimde idareciliğin neler gerektirdiğini, insanların değişik yapıları ve davranış biçimleri olduğunu gördük. Bundan böyle kesinlikle “dinleme-konuşma-beden dili” konularında öğrendiklerimi yanımda çalışan kişilere uygulayacağım. Negatif düşünme olayını zamanla masamdan kaldıracağım. Çalıştığım kurumda ve ev hayatımda başarı için uğraşacağım. İşten anlamayan masa başı amirler, siyasi yöneticiler ve sözümüzün kesilip dinlenmememiz yüzünden engelleneceğiz. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz. Bu seminerlerin devamı kurumumuza çok fayda sağlayacaktır.

 • İyi bir yönetici olabilmenin gerekliliklerini gördüm. Kendimi bu özelliklerle kıyaslama ve eksikliklerimi belirleme şansım oldu. Duygusal zekanın önemini anladım. Daha iyi bir dinleyici olmaya çalışacağım. Sıkıntılarımı daha net ve kararlı şekilde yansıtacağım. Üst yönetimin bizim verdiğimiz kararları desteklememesi, hiyerarşi düzenine dikkat edilmemesi, politik ve etnik ayrımcılıkların gündeme gelmesi yüzünden anlattıklarınız bu kurumda uygulanamayabilir. Bu eğitimlerin daha detaylı ve uzun süreçte devam etmesini dilerim. Çok zevk aldığım ve faydalı olacağını düşündüğüm bir eğitimdi. Teşekkür ederim.

 • Bir işi başarmak için öncelikle onun olacağına inanmak gerektiğini gördüm. Kolaylıkla başarılamayan işlerin, sabırla, vazgeçmeden ve inanarak devam edilmesi halinde mutlaka başarılacağını gördüm. Ne yazık ki verilen görevler, adaletsizce ve dürüstlükten uzak yapılıyor. Kurumun ilerlemesi için bütün idarecilerin yakınlarındaki yalakalardan kurtulmaları lazımdır.

 • Personelimizi nasıl yönetebileceğimizi öğrendik. Bundan böyle; hem çalışma hem de sosyal yaşantımda daha özenli, dikkatli davranışlar sergileyip, daha fazla empati yaparak öğrendiklerimi uygulayacağım. Hem karşımdakini hem de kendimi daha fazla tanıyacağım. Kurumdaki dinazorlar emekli olmadan tam kapasiteyle uygulanacağını düşünmüyorum. Kişisel gelişim alanında aldığım seminer ve eğitimleri göz önüne aldığımda, en iyi, en keyifli, anlaşılır eğitimdi. Sürenin nasıl geçtiğini anlamadım. Teşekkürler.

 • Öğrendiklerimle işime daha çok odaklanacağım, çalışanlarla daha iyi iletişim kuracağım ve dinleme-algılama-iletme becerilerimi geliştireceğim. Böyle seminerlerin daha fazla yapılmasını isterim.

 • Yöneticide bulunması gereken 7 temel özelliği öğrendim. Eksiklerimi tamamlamaya, kendimi kontrol altına almaya çalışacağım. Dinlemekten sıkılmadığım bir sunum oldu. Özelikle alıştırma ve testler faydalıydı. Teşekkürler.

 • İnsanlara ve en önemlisi çalışanlara nasıl davranmam gerektiğini, kişisel davranış biçimimi, eksik yanlarımı kapatmam için adımları öğrendim. Çalışanları daha iyi tanımak için araştırma yapmam ve teknik bilgimi artırmam gerekiyor. Çeşitli kaynaklardan okuyarak kendimi geliştireceğim.

 • Yöneticilik için 7 prensip, algılama filtreleri ve EQ hakkında öğrendiklerimle eksiklerimi tamamlamaya çalışacağım.

 • Öğrendiklerimi işte ve özel hayatta uygulayarak, kendimi sorgulayacağım. Aldığımız bilgilerin yeterli ve eğitimin çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Üst yöneticilerimizin de bu eğitimi almaları çok iyi oldu. Herkes kendi kötü huylarını görmüştür.

 • Yöneticilik yapanda olması gereken 7 önemli davranışı, bir insanda olması gereken değerleri, başkalarına hangi açıdan bakmamız gerektiğini göstererek, kendi benliğimizi bulup, kendimizi aynada görmemizi sağladı.

 • “Severek yaptığınız işin peşinden gidiniz. Cesaretli olunuz.  Özgüveninizi sonuna kadar koruyunuz.” mesajlarını aldım. Bu kurumun başındaki kişilerin de aynı eğitimi almalarına sevindim. Saygılar.

 • İnsana saygı, değerin farkına vardım. Karşı tarafın da insan olduğunu, bazı şeylere tek başına karar vermemek gerektiğini gördüm. Kimseyi küçümsemeden, karşımdakinin de fikirlerini dinleyerek öğrendiklerimi uygulamaya çalışacağım. Ancak kurumda siyasetin hakim olması bu eğitimin etkisini azaltacaktır.

 • Yönetimle ilgili genel bilgileri aldığımız bu seminerde, yaptıklarımın genelde doğru olduğunu ancak yine de eksiklerimi fark ettim.

 • İyi bir dinleyici olmadığım kanıtlanmış oldu. Duygusal zekanın önemini gördüm. Öğrendiklerimizi aktarmamız zor. Çünkü önemsenmiyoruz. Hedefe ulaşmak için takım olmamız lazım ama yok…

 • Sorunlarda daha fazla ilgilenip, empati kuracağım. Çalışma ortamı ve şartlarını iyileştirmede gayret sarf ederek, çalışanları kuruma ve işlere daha motive ederek öğrendiklerimi uygulayacağım. Engel yoktur. Olsa bile aşılması gerekir.

 • Çalışma koşulları iyi değil. Siyasi bir ortam var. Daire başkanlıklarının çıkar çatışmaları var. Bu sebeplerle uygulamanın başarısı azalacaktır. Yine de bu tip seminerlerin daha fazla verilmesi gerekiyor.

 • Liderlik ruhunu taşıdığıma inandığım için yaptığım bazı yanlışların doğrusunu öğrendim ve uygulayacağım. İşini sevmeyenin zaten başarılı olamayacağına inanıyordum ve detayını gördüm. İletişimde bu kadar kötü olduğumuzu gördüm ve kendimi geliştireceğim. Siyaset ve koltuk sevdalısı insanlar ve agresif yapılı otoriter olduğuna inanan insanlar uygulamamda engel olacaktır. Duygusal zeka hakkında daha detaylı bilgilenmek isterim. Çok başarılı bir anlatım. Teşekkür ederim.

 • Birlikte çalıştıklarımla yaptığımız işlerde onları önemsediğimi, kendilerine ve fikirlerine değer verdiğimi hissettireceğim. Üst amirlerime istediklerimi; doğru beden dili ve doğru sözlerle anlatmaya özen göstereceğim. Bilgiye, yeniliğe ve öğrenmeye açık olacağım. Çok iyi bir eğitim olduğu inancındayım. Faydalı olacağı kesin. Teşekkür ediyorum. Saygılarımla.

 • İnsanı iyi yönetebilme ve yönlendirebilme sanatını, dinlemeyi becerebilmeyi başarıya dönüştürebilmeyi, cesaret ve umudu gördüm. Teorik uygulamayı pratik uygulamaya dönüştürüp sonucu gözlemleyeceğim. Kesinlikle bunları uygulamak için bir engel yoktur. Özgüven ile öğretilenler uygulamaya rahatlıkla geçirilebilir. Değerli bilgilerinizden dolayı teşekkür ederiz.

 • Personelimi daha yakından tanımaya çalışacağım. Insanlarla daha doğru yöntemlerle iletişim kuracağım. Yenilikçi ve açık olacağım. Bu eğitimin tüm personele periyodik olarak verilmesi şarttır. 7 senede ilk defa böyle kaliteli bir eğitim alındı.

 • Kurumun gelişmesi, kişilerin kendini geliştirmesiyle başlar. İyi bir lider olmak için iyi bir dinleyici ve konuşmacı olmak gerek. Davranışlarımı kontrol etmenin yollarını öğrendim. Kendime değer vererek, karşımdakini daha iyi dinlemeye çalışacağım. Yetkilerimi daha fazla kullanarak sorumluluk alacağım.

 • Karşılaşılan problemlerin çözümü, aidiyet kazandırma, çalışma verimini artırma gibi konularda bilgilendim. Bundan böyle sağlıklı dinleyeceğim ve sorunu kaynağında öğreneceğim. Problemi üstlerime doğru aktaracağım. Bu kurum için kesinlikle olması gereken bir eğitimdi. Güzel bir pencere açacağına inanıyorum.
Mavi Yaka Yönetici Eğitimleri
- Atölye Grubu Yöneticileri
error: Content is protected !!